Pár G (na) mol

FóRuM

Sem pište lidičky vaše postřehy... ..oukydouký

Hlasování

Songy

Historie

Jak se daří?

Jak se daří?......  Co děláte? .......  Pohodička?
Čas utíká jako voda a naše kapelka se nestačí divit jaké změny nastaly.

Čas utíká jako voda a naše kapelka se nestačí divit jaké změny nastaly.

Jak jsme již zmiňovali máme za sebou vystoupení na noční směně v „nočáku“ (noční klub Caribic) v Kostelci nad Orlicí. A jak to proběhlo? To vám teď popíšeme, protože jste tam byli.

Do Kostelce jsme dorazili v pohodě. Největším překvapením pro nás bylo jak se tolik negativně diskutovaný podnik změnil. Hned při vstupu jsme narazili na velice příjemnou pořadatelskou službu (nebo jak se tomu vlastně dnes říká). Za barem jsme se měli možnost seznámit s dnes již novým majitelem a jeho příjemným personálem. Hned po vzájemném představení nám bylo nad slunce jasné, jakým směrem se nynější nočák ubírá. Dříve tzv. zaplivaná nálevna se změnila na kulturní prostředí. Již při vstupu do přilehlého hudebního sálu nám bylo jasné, co se bude asi dít. Staronové pódium narvané aparaturou, již připravená bicí souprava, stojany osazené mikrofonama atd.

A teď pořadí v jakém se kapelky budou střídat.

Nepřijela kapela NakopaliPSA a tak první na řadu jde Pár G(na)mol. Teda my. Ještě nezbytné nazvučení a hrajem. Při našem intru do sálu nakukuje kapelka 4 akordy a při druhé písničce už docela slušně paří a povzbuzují nás. Menší problémy s odposlechy a celkový zvuk je nic moc. Neslyšíme bicí a to je průšvih, ale pereme se s tím. Menší – větší komentář mezi písničkama (čas na řešení problému s odposlechy) i přes několikeré upozornění, nechává zvukaře klidným – sakra. To už hrajeme Josku a to nenechává i ostatní kapely chladné. Paří jako o život a to se nám líbí. Naše vystoupení vrcholí.

Ještě představení kapely a jdeme na poslední kus. Publikum nás ale neopouští a my musíme přidat.Kapela 4 akordy skanduje: „Joska, Joska !“ ostatní: „Husky, Husky !“ atd. Takže přidáváme Josku a jako poslední bonus Strejčka. Konečně jdeme z pódia celí zpocení ale šťastní, že je to konečně za náma. Hurá na pivko které nám tak chutná, než nastoupí další kapela.

Ještě než začínají 4 akordy, jejich frontmen nás zastavuje a projevuje obdiv a nabízí pozvání na hostování do Broumova. To už popíjíme pivko a pozorujeme cvrkot kolem. Zastavuju se u zvukaře a pozoruji jeho práci. Jóó, jóó. Muzikantský život není peříčko. Neodpouštím si poznámku: „Supr vybavení, ale co s tím. Viď ? ! “ Na moji poznámku reaguje týpek stojící opodál souhlasným pokýváním. Po chvilce se dozvídám, že se jmenuje Richard a že je teď momentálně volný a že by s náma rád hrál. To už svolávám bandu (Káju, Píďu a Fandu) a diskutujeme co s tím. Tedy s Ríšou.

Padne otázka: „Umíš na kytaru?“

Odpověď zní: „ No, snad ještě jo!“

A je dohodnuto! Jdeme si zase každý po svým.

Kapely 4 akordy, Němá Barikáda, VHS a Šrouby si také neberou žádné servítky a jdou do toho jak se říká od Přemka (podlahy). To se nám líbí a tak i my povzbuzujeme a paříme. (Samozřejmě myslím tanec, že? Taky co jinýho?:-)

No a co na závěr? Je veliká škoda, že jste asi koukali na fotbal a fandily někde jinde, v jiné hospůdce. Poučení pro příště? Přijďte fandit radši na pořádnou muziku do nočáku a to již v sobotu 14. dubna. Pivko mají dobré, ceny lidové a vstupné přijatelné. Zvláště když je k vidění a slyšení tolik dobrých kapel !!!

Tak to bylo v nočáku. Na středu domluvená zkouška s novým kytaristou a příprava na další hraní v Říčanech u Prahy s kapelou Epidemy Ještě vyřešit dopravu, naladit aparáty, nástroje a hurá do Říčan.

O dopravu se postaral náš Píďa. Zároveň musíme poděkovat hospodskému Láďovi Kašparovi z Rybné nad Zdobnicí, který nám zapůjčil svůj dodávkový vůz. (Drobek = hospodský v „Občerstvení u kostela“ v Rybné nad Zdobnicí; „hospůdka U Drobka“ – Píďova zamilovaná pivní základna.)

Do Říčan dorážíme s malým zpožděním. Takže postavit předky natahovat kabely, postavit stojany a osadit mikrofony není pro celou kapelu žádný problém. Ale to už náš zvukař Martin sedí za mixem a zvučí bicí a postupně celou kapelu. Nazvučeno a jde se na to. Punkové uskupení S.F.N. rozjíždí fesťáček v Říčanech. Z vostra, opravdu z vostra na to jdou! Trochu zazlobí zpěvy, ale Martin to řeší bravurně.

Po nich na scénu přichází kapela Epidemy a my již dobře víme jakej nářez nás čeká a těšíme se. Míra, frontmen a zpěvák, si bere svůj stojan a mikrofon a už na první pohled víme, že není něco v pořádku. Berem si na to brýle a jdem se podívat co uslyšíme. Ha. Zpěvy nejdou do předků, jenom do odposlechů. Takže malá přestávečka. Já kontroluji kabely a Píďa s Martinem mění pojistku na koncovém zesilovači a jedéééém Epidemy. Ty si zkouší jak to teď hraje a ikdyž dobře vědí, že to není to pravé ořechové, jedou dál. Konečně se daří dostat jakžtakž tuto velice živou kapelku pod zvukovou kontrolu.

Jejich koncert je opravdu famózní. Znějí písničky od starých dobrých Arakainů, ale taky starý dobrý Black Sabbath – Paranoid, tak i písně z jejich tvorby. Naše žaludky se opět mírně začínají stahovat, protože víme, že jdeme na řadu.

Fanda už staví svůj aparát a připravuje klávesy, Kája zkouší bicí, já basu a Píďa kytaru. Poslední zvukové úpravy a hrajem. Zdá se – že všechno šlape – a jsme klidní, vždyť nás Martin dobře zná. Kdepak, to jste ale špatně!!!

Vypadává proud. Nutno podotknout, že jsme se docela lekli. Maka Bar se noří do tmy. Hledají se pojistky a po několika málo minutách konečně – budiž světlo. Aparáty opět nabíhají a my můžeme pokračovat. Zdá se, že je všechno tak, jak má být. Ale kdepak, to jste ale zase špatně!!!

Jeden z koncových zesilovačů nepřežil a tak dohráváme jenom na zadní aparát a zpěvy jdou z odposlechů. (Pozn. písaře: Bodejť by né? Rámus banda jedna! Takovej randál dělaj!) A možná proto jsme byli oceněni, jako nejlépe instrumentálně hrající kapela večera. Což nás – nutno podotknouti – velice pobavilo.

Následovalo rozloučení se s účinkujícíma kapelama, sbalit, naložit a odjezd domů.

Všichni už se těšíme domů, respektive do pelechů, trochu se vyspat.

Tak to bylo ve zkratce co se dělo. A co se bude dít?

Již v sobotu 14. dubna (letos) Kostelec n. Orl. nočák – od 20,,00 hod. a o týden později, taktéž v sobotu 21. dubna, opět tamtéž. A pak bude ještě další hraní jako třeba namátkou 5. června Olomouc, nebo již zmiňovaný Broumov. Když budete pečlivě sledovat naše stránečky, jistě to včas postřehnete.

Tak to je zatím vše. (Pozn. písaře: Ale to, to, to, to, jsem měl říct já!)

Zdar jak sviňa ! Mejla a Géčka

Žádné komentáře