Pár G (na) mol

FóRuM

Sem pište lidičky vaše postřehy... ..oukydouký

Hlasování

Songy

Historie

Jak to bylo nebo nebylo.

To jsme jednou chlastal.. teda šli na jedno pivo

Jak to všechno začalo? No … je dost těžké to jednoznačně vyjádřit. Každý ze současného složení kapely dělal něco jiného a jinde.

Bubeník Karel mlátil ty své škopky s partičkou Cobatara alias sillent turtles tvenago mutant heroes of new front from Bačinka. Meila (basa) si brnkal to své brm, brm, bllllm, brm někde s kapelami Calypso 1 a 2, Travex, J. V. Band, Grizzly band, Hydra a Bezmeni. Ferda (klávesy) s Romanem (kytara) si nandávali do uší doma v pokojíčku. No a Píďa (kytara) si brnkal s Dvorenským sacím komandem buď někde to svý kotlíkový blues na chlastačce nebo u žejdlíku dobrého Géčka na „základně u Drobka“ (v milované hospůdce za kostelem v Rybné nad Zdobnicí).

Takže prvopočátek Rámus bandy byl takový, že Ferda s Romanem hráli a Píďa se k nim přidal. V druhé polovině roku 2004 se začali scházet a trošku sehrávat v PRUZU (pro vysvětlení – je to zkratka PRasečák U Zemánka), odtud jsou taky tyto fotečky. Je to nově postavený a opuštěný objekt původně pro živočišnou výrobu v soukromém sektoru – leč se to investorovi trochu vymklo zpodkontroly, ale o to víc příznivěji pro nás, že. Postupem času jsme si kulturně-společenskou místnost vybavili. Postupně přibývaly stoly, židle, lednice pro lahváče, lednice pro sudy, lednice pro tvrdej, sedací soupravy – pokud možno rozkládací, ping-pongový stůl, šipkový automat, kulečníkový stůl, zařízení pro vytápění místnosti na tuhá paliva (záměrně neuvádíme název kotel nebo kamna, neboť upravený boiler si podle našeho názoru zaslouží trochu jiný název) a tak dále, a tak dále. Takže takto vybavená a zařízená místnost doslova vyzývala k tomu, aby se tu nějaký ten ruch konal. I sousedi si postupem času zvykli a nakonec se sami divili, když náhodou zkouška odpadla a samotou, kousek od lesa, fičel jen větříček.

            Tato trojka se postupem času sehrála natolik, že začal chybět bicmen a basmen. V tu dobu ani Karel, ani Meila netušili, že nějaká Rámus banda někoho shání. Díky oSUDU se to dalo tak nějak dohromady a my jsme mu za to vděční.

Někdy v prvních měsících roku 2005 se přidal bubeník Karel. V tu ránu tu byl nový rozměr, jiná hudba, prostě paráda. Utvrdilo nás to i při venkovním hraní u Marečka v zátoce, kde každoročně slaví narozeniny. Nedokázala nás odradit ani skutečnost, že musíme opustit PRUZ, takže koncem roku 2005 se již zkoušelo v chatce, kterou nám laskavě zapůjčil pan Tobiška – strojní výšivka. Pár hodin úklidu a úprav - a už se hrálo. Přidal se k nám Meila s basou a začalo to být zajímavější.

Občas jsme si zkusili zahrát i jinde (jako třeba zkouška koncem října na sále v Motorestu v Rybné n.Zd). Zvuk nám udělal Martin - měl to řádně vychytáno. Takže příprava na hraní v Kvasinách se povedla. 16.11.2005 si nás pozvala heavy metalová kapelička  Raptor jako předkapelu do svého domácího prostředí v kulturním domě v Kvasinách. Tréma z prvního veřejného vystoupení jistě vykonala své, ale dopadlo to dobře. Alespoň podle vřavy pod pódiem.

A hurá zpátky do zkušebny. Zima se blížila a malý přímotop tu strašnou kosu nezlikvidoval. Dostali jsme příležitost zazimovat se v LENĚ – bývalá jídelna Perly v Doudlebách nad Orlicí. Obec Doudleby nad Orlicí nám poskytla nově rekonstruovaný sál a moc za to děkujeme. Prostor nebyl zvukově sice nic moc, ale ty skladby, co jsme dali dohromady, stojí za to. No a pak zase přišlo jaro a teplíčko – takže zpátky do chatky.

Žádné komentáře