Pár G (na) mol

FóRuM

Sem pište lidičky vaše postřehy... ..oukydouký

Hlasování

Songy

Něco o nás

Loučení se svobodou

Chcápkovo „střílení“ (sobotu 2. června 2007)

A právě cestou z Rožďalovic domů, to už bylo kolem půlnoci, zvoní mobil. Zvednu to a kdo to nebyl? Strejda Chcápek! „Tak kdepak seš, hošíčku? Už ste dobřinkali? Tak se koukej stavit!“ Nezmohl jsem se ani na slůvko odporu. Už asi dva týdny připravoval vše potřebné ke konání této „střílecí“ akce. Ženský vyrazily na „dámskou jízdu“ a tak si chlapi udělali chvilku pro sebe. No co? I muži mají své dny! Že?

Když jsem dorazil, seděli u pípy jak tři pozůstalí měsíčci, a tak jsem doplnil stav na čtyři a půl. Piju totiž skoro za dva, že?) Dali jsme si pár žejdlíků lahodného moku, pokecali a šli spát.

Druhý den ráno, když jsme se probrali (no, co bych vám vyprávěl, dva, tři šnýty na „spravení“ a fungovali jsme nanovo.), začlo hemžení nohou, rukou a těl. Strejda Chcápek připravoval gril apod. a my jsme si postavili pódium. Ještě nanosit aparáty, postavit a oživit.

 Vše bylo připraveno a začali přicházet staří dobří (i nestaří) přátelé, sousedi a pozvaní hosté. „No, tak se do toho dáme, že, bando?!“

Pravda, první série za moc nestála (únava z předešlého hraní a poledního stavění pódia zanechala své i na nás), ale po krátké pauze, vyplněné pár žejdlíky zrzavého moku s párem porcí lahodného kvika na grilu, to je už o poznání lepší.

V druhé sérii jsme si smahli naše skladbičky. Pravda, Josku sme si nepatrně upravili tak, abychom si splnili kamarádskou povinnost upozornit ty dva, do čeho že se to ženou! Ale žádná láhev k nám nepřistála, tak to možná bylo házení hrachu na zeď. Kdo ví?! (Nebo že by si to ten Chcápek šetřil až na obřad? Že by si tu zamítavou odpověď schovával až na samou krajnost všeho?! No, uvidíme za čtrnáct dní! Třeba ještě překvapí.) S minimálními pauzami pokračujeme v dalších sériích. I ta minimální příprava a prostudování převzatých písní se vyplatila! Lidičky křepčí jak o život. Nezastavil je ani déšť, který jsme (nutno říci) očekávali, (protože vždy, když hrajeme v Rybné na nějaké venkovní akci, tak prostě ch … rčí voda z nebe. A to už je snad nepsaným (teda už teď napsaným) pravidlem! Uvidíme v srpnu u strejdy Marečka v zátoce. Jestli nás ten vrchní nahoře nezklame a napojí nás jen a pouze z pípy!

Ještě možná dlužím omluvu za to velké zpoždění s uvedením článků na stránky, že? Ale věřte, že není jednoduché někoho přinutit k tomu, aby něco napsal! Jediný příspěvek, který jsem obdržel od Richarda (nový kytarista) je tento:

Mám apsolutní talent na sloh:
“V sobotu to hrálo, až to skákalo, málem všechno popadalo!“
Nic lepšího neumím  ;)

(A asi uznáte sami, že by to nebylo to pravé ořechové nebo by Vám to stačilo?)

Toť vše sepsal: Píďa DSK – kytarové a zpěvové výjevy rámus bandy Pár G(na)mol (pod vlivem tlakových změn atmosféry dnešní doby, včetně vlivu pár G kombinovaných s pár R.U.M.y – nebo co to vlastně bylo?)

Žádné komentáře