Pár G (na) mol

FóRuM

Sem pište lidičky vaše postřehy... ..oukydouký

Hlasování

Songy

Něco o nás

Oslava u Marečka

To byl zase šrumec

Vamberk 19.9.2007 19,15 hod.

Je toho hodně, co se od poslední naší zprávy událo, ale nejdříve vše po, po, pořádku.

Naše kapela se pilně připravovala na každoroční oslavu narozenin v Marečkově zátoce v Rybné. Cvičení převzatých písní nás opravdu baví (pozn. písaře: tedy jak koho) že? Někteří z vybraných songů nám jdou opravdu od srdce. Takže ve zkušebně bylo opět veselo. Obzvláště když nás o přestávce přišel potěšit Jarda, majitel domu a povídá: "Na hladinu rybníčka sice vítr nefouká, ale u nás v koupelně se to čerstvě napuštěné vaně vůbec nelíbilo, ještě teď pěcní!" Na to odpovídám: "No vidíš a nám se zdálo, že to bylo jako z desky. Nebo ne? Asi to mají špatně napsaný - myslím noty - my to hrajeme dobře!" Takže ještě jednou přejet seznam písní, některé vyřadit a hotovo. (He, he. Moc toho nezbylo.) Ale nebojte :-) to jenom aby písmo nestálo.

V den "D" bylo nad slunce jasné, co nás čeká. Namazat svaly a hurá na to. Z naší zkušebny pomalu začínají mizet kabely, repro bedny, zesilovače, kytary a bubny. Makáme s Fandou na plný pecky - hlavně něco nezapomenout. Jsme na to jenom dva, prostě Píďa řeší nějaké pracovní povinnosti a Ríša je na dovolené. A Kája musí tvrdnout v práci. Konečně naloženo a odjezd.

Už při příjezdu vidíme známé tváře které nás vítají. Pašík se vesele točí na rožni, pivo se také vesele točí i oslavenci jsou veselí, ale my ne! :-( Je půl osmé večer a jedeme pro Káju do RK, chudák musel pracovat. Už je nám jasné, že ani jeden kytarista pro dnešní zbytek večera s námy hrát nebude. S neveselou náladou se stavujeme ještě pro kytaru. Je mi tak nějak úzko, protože hodiny letí a nám se do toho nechce. Konečně porada jak na to - takže naše písničky hrajeme: bicí Kája, klávesy Fany, basa Mejla. A už je tu první problém. Kdo bude zpívat "Když nám bylo dvacet" - to zpívá Píďa - to z nás nikdo nedá! Takže uvidíme. Konečně hrajeme. Po úvodním Intru jsem docela klidní, šlape to. Pereme se s tím jak nejlépe umíme a konečně první úsměvy, pokládám basovou kytaru a už ladím Fandovu kytaru a hledám tu správnou frekvenci, doprovod, sólo, však to znáte.

Jo abych nezapoměl, Když nám bylo dvacet si s námi zazpívali naši příznivci, prostě si vzali mikrofon a bylo to. To čeho jsme se nejvíce obávali, to jest převzatých písní, kupodivu vychází na 80% dobře. Kája řádí za bicíma, Fany na klávesy stíhá jak basovou linku, tak i melodickou a já jamuju na kytaru jak jen to jde, se zpěvem si pomáháme navzájem. A oslavenci? Docela slušně paří a jsou spokojení. V tom nás utvrzují zdvižené palce nahoru a mohutný zpěvový chorál kterým nás podporují. Hrajeme i písně které normálně nebyli zařazeny. A jak to dopadlo? No, máme to za sebou a leckteré songy by nám někteří přední interpreti mohli závidět! To se už ozývá kytaráček Píďa s omluvnou SMS, že má konečně po prac. problémech a tak je vše jak má být. To už popíjíme pivko na dobrou noc a balíme. Ještě si nemůžu odpustit - určitě se ptáte jak to bylo s počasím. No, tradičně trochu zapršelo, ale jenom odpoledne i naše známá návštěva policie nemohla chyběti, že? Ale letos se to obešlo bez konfliktu. Takže supr. Toť vše.

P.S.: Poděkování patří také Honzíkovi a mému synkovi za pomoc při stavění pódia a stěhování.   

Žádné komentáře